E-Health
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δικέφαλοι με πρόβλημα στον πήχη

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Δικέφαλοι με πρόβλημα στον πήχη Empty Δικέφαλοι με πρόβλημα στον πήχη

Δημοσίευση  Valkyrion 3/11/2011, 22:39

Καλημέρα...

Χθες όπως ήμουν στο γυμναστήριο και έκανα τις ασκησούλες μου ωραία και καλά... ήρθε η ώρα να κάνω και δικέφαλα... Χρόνια τώρα (Βασικά δεν με θυμάμαι ποτέ να μην γκρίνιαζα για αυτό το θέμα) στα δικέφαλά μου κρέμαγα γιατί με πέθαινε ο πήχης... Σπαστή μπάρα σπαστοί καρποί η πιο τέλεια δυνατή εκτέλεσης της άσκησης και πάλι το ίδιο...

όταν δε αφήσω την μπάρα κάτω τότε για μερικά δευτερόλεπτα μουδιάζει ΌΟΛΛΟΟ το χέρι...

έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει ή πως να γυμνάσω δικέφαλα χωρίς να δέχεται τόση επιβάρυνση αυτό το μέρος του χεριού??

(Πήχη εννοώ από τον αγκώνα μέχρι τον καρπό... Μπορεί να μην λέγεται και έτσι Shocked Shocked )
Valkyrion
Valkyrion

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικέφαλοι με πρόβλημα στον πήχη Empty Απ: Δικέφαλοι με πρόβλημα στον πήχη

Δημοσίευση  arniotaki 6/11/2011, 03:43

Ένας φίλος μου που του έδειξα την ανάρτηση σου μου είπε τα εξής:
Πρώτα απ' όλα αν μπορείς να μας πεις πιο συγκεκριμένα την άσκηση που κάνεις και σε πονάει ο πήχης σου θα ήταν πιο εύκολο να καταλάβουμε τι τυχόν συμβαίνει. Σε γιατρό έχεις πάει; Γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα ο καρπιαίος σωλήνας σου και αυτό θέλει εξέταση για να το καταλάβεις. Πόσα κιλά βάζεις; Θα μπορούσες να ελαττώσεις τα κιλά και να δεις τι γίνεται; Αν και όπως λες σε παιδεύει χρόνια αυτή η κολόνια Razz. Καλό θα ήταν να επισκεφτείς ένα γιατρό γιατί μπορεί να είναι και χρόνια πάθηση και μπορεί να μην το ξέρεις. Μπορεί για παράδειγμα να έχεις αυχενικό ας πούμε.

arniotaki
arniotaki
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 49
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικέφαλοι με πρόβλημα στον πήχη Empty Απ: Δικέφαλοι με πρόβλημα στον πήχη

Δημοσίευση  Valkyrion 6/11/2011, 04:11

Αναφέρομαι σε κλασσικές κάμψεις δικεφάλων... Πφφφ ελπίζω να είναι πραγματικά κάποια επιβάρυνση και όχι κάτι παθολογικό.
Valkyrion
Valkyrion

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης